niedziela, 23 listopada 2014

Retusz niemile widziany. Klienci nie chcą już photosopa

Internet coraz silniej reaguje na retusz komputerowy zdjęć oraz szczupłe modelki reklamujące ubrania dla kobiet, które noszą różne rozmiary, nierzadko przecież XL. Jakiś czas temu falę oburzenia (również w Polsce) wywołały zdjęcia z kampanii plus size dla mango. Modelka sfotografowana z tyłu, wyglądała na zdjęciu maksimum na rozmiar 38. W XL-ce wiemy od dawna, że klienci nie lubią, gdy się ich zwodzi w ten sposób. W naszych dotychczasowych sesjach zdjęciowych wzięły udział modelki w rozmiarach 46 oraz 48 i wyglądały pięknie. 

Znane światowe marki nadal obawiają się nieco eksperymentować w dziedzinie zdjęć odbiegających od ogólnie przyjętych schematów, ale młode, nowo powstałe firmy nie mają takich obaw. Dobrym przykładem jest firma bieliźniarska Aerie. Nie specjalizuje się ona może w dziedzinie bielizny w rozmiarach XL, ale jej zdjęcia nie są retuszowane. Dziewczyny ze zdjęć mają pieprzyki, znamiona i naturalne fałdki. W życiu nie chodzi przecież o to, aby mieć skórę jak postać z komputerowej bajki. Pogoń za ideałem piękna jest w wielu przypadkach zwyczajnie bez sensu. Zamiast cieszyć się z życia, zapominamy, że trzeba po prostu żyć. Nie dążmy na siłę do ideału. Naturalnie szczupłe dziewczyny również mają niedoskonałe ciała.9 komentarzy:

 1. Może jak bezphotoshopowa "moda" się rozwinie, to znikną te nieuzasadnione kompleksy większości dziewczyn, które porównują się do modelek, które rzekomo są idealne. Zdjęcia zaprezentowane w poście pokazują piękne i naturalne dziewczyny. Czyli da się? Da się :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Najgorszym co można sobie zrobić to dążyć do jakiegos wyglądu, zamiast poprostu być sobą. Oczywiście nie ma nic złego w rozmiarze xs! ani xl! ale to musisz nadal być Ty, bo nie da sie urosnąć, zmniejszyć rozmiaru stopy czy przestawić miednicy by była węższa/szersza.
  Więc rozumiem że można dbać o siebie i poproawiać swój wygląd, by lepiej czuć się sobą a nie by być jak ktoś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dbać o siebie i poprawiać swój wygląd (make-up, strój, fryzura), by czuć się po prostu sobą :) zgadzamy się w 100%!

   Usuń
 3. Te prawdziwe ciała są o wiele piękniejsze moim zdaniem. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Poprawiać swój wygląd, by lepiej czuć się sobą" ładnie powiedziane - jesteśmy za takim podejściem. Chociaż te sygnały normalności przebijają się coraz mocniej, to jednak chyba czas photoshopa tak szybko nie przeminie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście wszystko małymi kroczkami, ale my uważamy, że retusz przestał być modny ;) Możenie zniknie zupełnie, ale ludzie nie lubią już tego plastiku. Pozdrawiamy!

   Usuń
 5. Takie nie-retuszowane sesje są świetne! Pokazują bowiem naturalność, a przede wszystkim rzeczywistość, dzięki której młode osoby widzą, że można być pewnymi siebie i pięknymi nawet z małymi niedoskonałościami ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Całe piękno jest w kobiecej naturalności.Nie ma ideałów każdy jest inny najważniejsze żeby kochać siebie takim jakim się jest.

  OdpowiedzUsuń