poniedziałek, 28 września 2015

Moda plus size to jej życie i pasja

Firmy specjalizujące się w sprzedaży i produkcji odzieży plus size nie są rzadkością na zagranicznych rynkach - kobiety w Wielkiej Brytanii, Niemczech czy USA mogą wybierać spośród dość licznych marek różnicujących swoją ofertę zarówno pod względem jakości oferowanej odzieży jak i cen. Mimo dużej różnorodności brandów z odzieżą w dużych rozmiarach, w XL-ce od lat szczególną uwagę zwracamy na projekty Anny Scholz, a każdą jej nową kolekcję oglądamy z zapartym tchem. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta - dla Anny projektowanie to nie tylko zawód - praca jest jej życiową pasją.


Historia firmy "Anna Scholz" jest dość banalna, jednak zaangażowanie, upór i talent to coś czego nie da się w prosty sposób podrobić. Anna dorastała jako puszysta, wysoka nastolatka i od dziecka miała kłopoty ze znalezieniem ciekawej odzieży w swoim rozmiarze - zamiast narzekać na krągłe kształty, już w wieku 13-lat szyła dla siebie pierwsze sukienki, a w wieku 16 lat zaczęła je sprzedawać. Projekty Anny charakteryzuje prosta forma, ale duża śmiałość w kwestii kolorów i wzorów. Barwne wzory kwiatowe lub zwierzęce (panterka) przewijają się w prawie każdej kolekcji. Jako jedna z niewielu właścicielek firm odzieżowych Anna samodzielnie prowadzi bloga, na którym umieszcza zdjęcia i opisy wszystkiego co ją inspiruje - od miejsc, przez potrawy, aż po zdjęcia swojego psa. Figura Anny nie jest idealna, a wiek dawno przekroczył już "limit" modelki, ale mimo to Anna ciągle zaraża optymizmem, pewnością siebie i wdziękiem. Jest chyba najlepszą wizytówką swojej własnej marki.

WZORZYSTE KOLEKCJE PLUS SIZE


Każda nowa kolekcja Anny posiada własny, ciekawie opracowany lookbook. Dwa lata temu zachwycałyśmy się na blogu sesją zdjęciową zrealizowaną w Nowym Jorku. Poniżej zdjęcia z kolekcji FELICITY


Niezależnie od pory roku wszystkie projekty Anny odznaczają się duża ilością wzorów i kolorów - przekazują taką samą pozytywną energię, jak właścicielka. W jesienno-zimowej kolekcji XL-ki również znajdziecie kilka ciekawych, odważnych wzorów. Między innymi elastyczną i prostą w formie sukienkę we wzorze biało-czarnej zebry dostępną do rozmiaru 52, sukienkę LUNA w biało-szarą panterkę i beżowo-granatowy wzór przywodzący na myśl skojarzenia etno.

*zdjęcia pochodzą ze strony i bloga Anna Scholz

1 komentarz: