piątek, 24 marca 2017

Wymiary idealne? Naukowcy udostępnili badania dotyczące doskonałego ciała kobiety!

O tym jak powinno wyglądać idealne kobiece ciało stoczono wiele batalii. Kanon piękna uległ wielokrotnym zmianom na przestrzeni lat. Każda z epok inaczej definiowała pojęcie piękna, które wciąż pojmowane jest bardzo szeroko… (zupełnie jak rozmiarówka). Wiążą się z tym zmiany stylu, charakteru, ale też postrzegania roli kobiety. Wystarczy spojrzeć na figurę Wenus by zrozumieć, że „idealność” zawiera się w obszernym zakresie.
Średniowiecze kultywowało bladą karnację, renesans zaokrąglał i stosował zasadę „pełności”, barok czerpał z poprzedników i stawiał na obfitość. Kolejno zwrot ku smukłości, a teraz?
  Docierając do współczesności i pierwszej przychodzącej do głowy myśli… za piękne uważa się supermodelki jak Kate Moss, lub nie!, ciała bez grama tłuszczu - trenerki fitness takie jak Ewa Chodakowska… To ich sylwetki muszą być idealne, ponieważ? No właśnie, dlaczego? Bo ładnie wyglądają? Bzdura! Krągłości też mogą być zdrowe, są naturalne i …. uwielbiane przez mężczyzn.

Naukowcy z Teksasu obliczyli, jakie wymiary powinno mieć doskonałe ciało kobiety. Stworzyli matematyczny wzór na perfekcyjne kształty: obwód talii powinien mieć 3/4 obwodu klatki piersiowej, obwód bioder powinien być o 1/3 szerszy niż talii. Wg tych danych krągła modelka – Kelly Brook- ma idealne ciało, i to przy 168 cm!

Ta kobieta jest całkowicie naturalna i naukowo doskonała - uzasadniają eksperci z Uniwersytetu w Teksasie na stronie CuracaoChronicle.com.

Kelly Brook, zaczerpnięte z http://www.zetchilli.pl/News/Ludzie/Naukowcy-wiedza-jak-wyglada-idealne-cialo-kobiety-Wynik-badan-odbiega-od-stereotypu-3467

Obecnie panuje różnorodność, a to dzięki coraz większej świadomości wśród kobiet. Przypomnij sobie prawdziwą ikonę, która krągłościami podbiła serca… Czyż Marylin Monroe nie zachwycała ciałem? 
A może raczej swoją niezwykłą pewnością siebie? 

Marilyn Monroe, zdjęcie z google
Marilyn Monroe, zdjęcie z google


Idealna kobieta jest naszą sąsiadką, kuzynką, współpracowniczką, ulubioną kasjerką w sklepie i beztrosko spacerującą dziewczyną. Jesteś idealna, jeżeli dobrze czujesz się z samą sobą!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz