poniedziałek, 23 marca 2015

Moda na SIZE PLUS - ciało w rozmiarze XL też może być piękne!

Już za chwilę początek kwietnia, co znaczy, że w branży fashion (nie tej pokazowej, ale sprzedażowej) wiosna zaczęła się na dobre. Oznacza to także wysyp ciekawych informacji dotyczących mody plus size, a dla nas w XL-ce wzrost liczby zamówień i duużo przyjemnej pracy.

Z tego powodu dzisiejszy wpis musi mieć formę trochę skrótową. Jedynie słowem wspominamy o dziewczynie na nowej kwietniowej okładce Elle Astralia. Aktorka Rebel Wilson - przedstawiona jest naszym zdaniem naprawdę ładnie - po za tym nie jest to kobieta, która tylko "udaje" rozmiar plus size, co zdarzało się na okładkach niektórych magazynów wcześniej.Na uwagę zasługuje także cykl fotografii:

Projekt EXPOSE, czyli 96 typów kobiecego ciała, których nie zobaczysz na bilboardach - a powinnaś!

(oryginalnie: 96 Bodies You Won't See On Billboards -- But Should)

Czy wiecie, że tylko 5% kobiet może pochwalić się typem sylwetki, którą widzimy na billboardach?

Blogerka i aktywistka Jes Baker w parze z fotografką Liora K postanowiły pokazać kobiece ciała, takie jakie są naprawdę - bez filtrów i photoshopa a efekt ich pracy jest naprawdę świetny. "Kiedy ostatnim razem otworzyłaś przeglądarkę internetową i zobaczyłaś kobiece ciało, dokładnie takie, jak twoje?" - pyta Baker. Fotografka Liora K, dodaje: 

Naprawdę zależało mi na tym, aby kobiety, które wzięły udział w tym (bardzo krótkim) projekcie, zrozumiały, że są WAŻNE. Że ich ciało zasługuje na uwagę, że to co postrzegają jako wady - to po prostu ONE i że żadna z nich nie jest zła. A także to, że pokazując swoje ciało, nie zrobią sobie żadnej krzywdy - że ich odsłonięte piersi i brzuchy nie zrobią również nic złego osobom, które je otaczają. Że ich nagość, mimo, że krucha i wrażliwa, nie sprawia, że są gorsze. I przede wszystkim, że ich ciało, to wehikuł, który towarzyszy im całe życie, i że powinny traktować je z łagodnością. Mam nadzieję, że to zostało przekazane.

Co WAŻNE, na zdjęciach Liory K. przedstawione są kobiety o bardzo różnych sylwetkach - także szczupłe. Nie chodzi o to, by kogokolwiek wykluczać, ale o to, aby zaakceptować i pokochać siebie.

11 komentarzy:

 1. swietny post :) Ja osobiście bardzo się Ciesze, ze osoby powyżej rozmiaru 36 i 38 nie są dyskryminowane z powodu swojej wagi i zwraca sie na nie uwagę w postaci takich sesji

  www.agabierko.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aga - dziękujemy. Naszym zdaniem, każda osoba ma inne warunki fizyczne i urodziła się z innymi predyspozycjami. Dążenie do sylwetki takiej jak na typowych billboardach, jest czasem nierealne - lepiej pokochać swoje ciało takim jakie ono jest, a wiele kobiet ma z tym ogromny problem. Pozdrawiamy!

   Usuń
 2. Uwielbiam takie projekty. Pokazanie kobiet w 100% naturalnych i rzeczywistych jest świetną inicjatywą. Widzi się, że ze wszystkimi "niedoskonałościami"(a raczej tym, co uważane jest za niedoskonałość dzięki propagowanemu wszędzie ideałowi) kobiety wyglądają cudownie. Chyba nie ma lepszego sposobu na pokazanie piękna naturalnego, kobiecego ciała.
  A gdy widzę okładki z kobietami plus size, takim "prawdziwym", jak to ujęłyście, to coś się we mnie wewnętrznie raduje. Tak po prostu ;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Carina - twoje komentarze jak zwykle celne i pięknie sformułowane. Kampania również nam się podoba bardzo - pokazuje naturalność i taką wewnętrzną radość, niezależnie od rozmiaru - pani fotograf spisała się znakomicie.

   Usuń
 3. Bardzo podobają mi się takie inicjatywy! Grunt to pokochać siebie takimi, jakimi jesteśmy ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. świetne :) kobiety sa takie piekne i usmiechniete :) Takie akcje sa naprawde godne uwagi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. super, dziękujemy za opinię i pozdrawiamy :)

   Usuń
 5. Wspaniała sesja :) nie tylko XS w modzie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie tak:) Wszystkie jesteśmy piękne. Wszystkie jesteśmy warte miłości, szacunku, zachwytu. A przede wszystkim same musimy ujrzeć swoje piękno i obdarzyć się miłością i szacunkiem. Jesteśmy przecież wolne - i nie musimy też same zniewalać się strachem, przymusem, pragnieniem dopasowywania się za wszelką cenę do trendów i mód, które ktoś za nas wymyślił i chce nam narzucać.

  OdpowiedzUsuń