poniedziałek, 28 lipca 2014

Modelka XL po raz pierwszy w kalendarzu Pirelli

Huffington Post, Daily Mail, Wprost oraz TVN24 - gazety oraz portale internetowe od paru dni aż huczą od tej wiadomości - po raz pierwszy w historii kalendarza Pirelli pojawi się w nim modelka plus size. Do wyjątkowej sesji zdjęciowej wybrano Candice Huffine, o której jakiś czas temu wspominaliśmy na blogu XL-ki w związku z wyjątkowymi fotografiami w Vouge Italia. Wtedy Candice była jedną z kilku modelek w rozmiarach XL, jednak do kalendarza została wybrana tylko ona.
Media podkreślają, że 29-ciolenia Candice waży ponad 90 kilogramów, co nawet przy dość wysokim wzroście daje już prawdziwy rozmiar plus size. Niemal wszyscy wypowiadają się pozytywnie. "Udział modelki z krągłościami w sesji dla kalendarza Pirelli jest czymś bezprecedensowym", "Kalendarz jeszcze się nie ukazał, a ona już przeszła do historii" - głoszą nagłówki światowej prasy.
Candice, która na początku kariery spotkała się z wieloma nieprzyjemnymi opiniami, zawsze wykonywała swój zawód z poczuciem misji, dlatego swój udział w sesji odebrała z wielkim entuzjazmem: „Zaproszenie mnie do tej sesji – najbardziej ekscytującej na świecie – jest znakiem, że coś się zmienia”.

4 komentarze: