wtorek, 6 sierpnia 2013

Moda dla seniora

Sierpień to bardzo nudny okres pod względem modowych nowości. Sezon letni już się kończy, a o jesieni nikt jeszcze właściwie nie myśli. Wyprzedaże w większości sklepów zaczęły się w lipcu, więc kto chciał, ten zdążył się już obkupić. Myślałam więc, że przez najbliższy czas nie będę zbyt wiele pisać na blogu. Tymczasem...

Natknęłam się wczoraj na ciekawy wpis na blogu Modologia. Mowa w nim o fragmentach pokazu w poznańskiej School of Form, w trakcie którego wystąpiły „zbuntowane seniorki”.

Według Dominiki z Modologii panie będące już w podeszłym wieku „skradły cały show”. Chyba najlepiej będzie jak zacytuję: w roli modelek w częściach „Senior Protest” i „Senior Punk” pojawiły się kobiety w wieku mocno dojrzałym, a radosnym, z przytupem, rozmachem i iskierkami w oczach. I – chwała organizatorom – nie były w rozmiarze „zero”, ale prezentowały dużo częściej spotykane u naszych mam, cioć czy babć gabaryty.

Jeśli chcecie przeczytać dłuższą relację, zajrzyjcie do źródła. Poniżej wklejam również dwa zdjęcia, pochodzące z albumu School of Form.Jak fajnie byłoby, gdyby takie wydarzenia odbywały się częściej - zwłaszcza, że starość w Polsce jest dużo bardziej szara i pełna trosk, niż na zachodzie Europy.

7 komentarzy:

 1. No i fajnie! Jak widać panie są pełne luzu i dobrze. :)) Bardzo mi się podoba. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję, obawiałam się, że to niepopularny temat i nie spotka się z zainteresowaniem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Temat jak najbardziej popularny. Trzeba łamać stereotypy i zmieniać rzeczywistość. Kibicuję Ci z całego serca!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję. Konto XL-ki na fb powstanie już niebawem, będziemy w kontakcie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mega wydarzenie, tak jak zgrabnie napisalas starość w Pl jest bardziej szara niż na zachodzie... Niestety... Moda schodzi na drugi plan...

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam! Oczywiście moda naszych Seniorek, może nie jest tak barwna i "szalona" jak u Amerykanek, ale wiele z nich ma dużo klasy i świetny gust. Wiele Pań dopiero w dojrzałym wieku odnalazło siebie kobietę, siebie artystkę, czy też własny styl...Pracuję z dojrzałymi kobietami, zachwycam się nimi i od stycznia prowadzę dla nich i o nich blog. Nie wszystkie mają rozmiar "S", ale wszystkie są naprawdę piękne. Zapraszam do zajrzenia :-)
  http://zawszemodne.blogspot.com/

  Pozdrawiam serdecznie Beata Podlasek

  OdpowiedzUsuń