czwartek, 29 stycznia 2015

Standardy piękna. Ciekawie zrealizowane video i kontrowersje związane z Tess Munster

Rok 2015 przynosi spore zmiany dotyczące standardów postrzegania nie tylko kobiecego, ale i męskiego wizerunku. Jeszcze dwa lata temu niewiele osób było sobie w stanie wyobrazić, że męskie brody zdobędą taką popularność, a dziś młode kobiety przepadają za mężczyznami z pokaźnym, kilkutygodniowym zarostem. Sylwetki kobiet stają się natomiast bardziej zaokrąglone i wygląda na to, że również tutaj moda nie idzie na kompromisy. Gusta są różne, jednak coraz więcej osób akceptuje i chwali nie tylko drobne krągłości.

W tym tygodniu światowe media (a szczególnie portale plotkarskie) zelektryzowała wiadomość o blogerce XXXL Tess Munster, która przez Vouge została uznana za jedną z bardziej wpływowych modelek plus size. Nosząca rozmiar 54 Tess podpisała wcześniej lukratywny kontrakt ze znaną agencją modelek (MiLK), co wśród wielu osób wywołało falę oburzenia, zazdrości i nienawiści.


Do tej pory żadna kobieta o wymiarach Tess nie otrzymała tak korzystnej finansowo propozycji, a jednocześnie takiej nobilitacji, dlatego temat Tess wydaje się nie do pominięcia. W dzisiejszym wpisie chciałabym jednak zwrócić uwagę na inną informację, która nie wywołała w mediach takiej sensacji, a moim zdaniem zasługuje na uwagę.


To bardzo ładnie zrealizowany trzyminutowy film przygotowany przez portal Buzzfeed. Modelki, które wystąpiły w tej produkcji, pokazują jak na przestrzeni trzech tysięcy lat zmieniał się ideał kobiecego piękna. Obcisły i prosty w formie biały kostium, w który są ubrane, akcentuje różnice w ich sylwetkach.

To wszystko, aby pokazać, że nie ma jednego, odpowiedniego sposobu interpretacji kobiecego piękna.


9 komentarzy:

 1. Świetny post! :)
  http://diamontsfashion.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy post. Każda kobieta jest piękna bez względu na figurę, mnie osobiście wkurza model rozmiaru 0 z 180 wzrostem, każda kobieta jest inna - jedna ma więcej tu, druga więcej tam, jedna wyższa, druga niższa, niestety nawet firmy odzieżowe często dyskryminują niektóre kanony piękna.
  A film buzzfeedu świetny, wczoraj w nocy go oglądałam i przyznam, że ciekawie wszystko pokazuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, że firmy szyją tylko pod określone sylwetki i osoby mniejsze oraz te noszące duże rozmiary mają wielki problem ze znalezieniem dla siebie odpowiednich ubrań. Portal Buzzfeed ma charakter trochę plotkarski, ale w tym wypadku film jest pięknie i profesjonalnie zrealizowany.

   Usuń
 3. Film świetny. I mimo, że nawet w czasach panowania chudości można doszukać się czegoś fajnego, to ja i tak pozostanę fanką lat 50-tych...oraz dzisiejszych, w których jak widać krągłości (nie)idealne w końcu zaczynają mieć znaczenie. A Tess można tylko pogratulować, bo pokazuje, że bez względu na rozmiar ubrań można odnosić sukcesy w każdej branży.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Carina - Twoje uwagi zawsze celne i merytoryczne. Krągłości są miłe dla oka, dobrze, że wracają do łask :)

   Usuń
 4. Świetny pomysł na film! Jak dla mnie, każda kobieta ma w sobie coś wyjątkowego i pięknego, dla każdego ideał jest inny, dlatego nie wolno nam narzucać swojej opinii. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. me ha encantado, me gustan las modelos de todas las tallas

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy tekst, w pełni się z nim zgadzam. Modelki powinny mieć rozmiar od S do M a nie jakieś chodzące szkielety

  OdpowiedzUsuń