poniedziałek, 26 maja 2014

Wyjątkowy dokument o tym, że trzeba kochać swoje ciało

Być może to przypadek, może autosugestia, ale już od dłuższego czasu mam wrażenie, że najwięcej w temacie plus size dzieje się właśnie wiosną i latem. Dziś będzie o kolejnym ciekawym projekcie - ambitnym, kreatywnym i wzruszającym do łez.Bohaterka projektu, Taryn Brumfitt zmagała się ze swoim ciałem prawie przez całe życie. W młodości czuła się brzydka i gruba, zaczęła więc intensywnie ćwiczyć. Niewinne ćwiczenia szybko zamieniły się jednak w obsesję - Taryn perfekcyjnie wyrzeźbiła ciało, przez chwilę była nawet sportsmenką, a mimo to wciąż nie była z siebie zadowolona. Dopiero po latach pod wpływem córki uświadomiła sobie, że wygląd nie powinien w ten sposób wpływać na nasz nastrój oraz poczucie własnej wartości. Gdy Taryn na facebooku opublikowała swoje zdjęcie przed i po zmianie (zdjęcie umieszczam poniżej), okazało się, że wepchnęła kij w sam środek mrowiska - jedni oskarżali ją o promowanie otyłości lub dziwili się, że dumna jest ze zdjęcia "po", ale wiele osób ją zrozumiało.


Taryn nagrała krótki i wzruszający film, w którym prosi internautów o środki finansowe na przygotowanie dokumentu o kobietach z całego świata i o tym, że trzeba kochać swoje ciało. Udało się jej już uzyskać minimalne środki, ale nadal można dofinansować projekt, po to aby dokument mógł być lepiej i bardziej profesjonalnie zrealizowany oraz aby nadać mu bardziej globalny, uniwersalny wymiar.

Kobiety i dziewczynki są ciągle stopowane, pozwala się im wierzyć, że nie są tak dobre jak powinny. Dlaczego? Ponieważ każdego dnia czujemy się oceniani na podstawie naszego wyglądu i daje się nam zrozumieć jak daleko znajduje się nieosiągalny ideał. Utrata wagi, redukcja zmarszczek, walka z celulitem - ciągle mówi się nam by toczyć walkę, po to aby być kimś innym, niż naprawdę jesteśmy - pisze Taryn w uzasadnieniu swojego pomysłu.

Nic nie przekonuje bardziej, niż obraz. Zanim powstanie dokument, zobaczcie krótki film na portalu kickstarter i poznajcie jego bohaterkę. Projekt nadal trwa i można go wesprzeć finansowo. 

8 komentarzy:

 1. Moim zdaniem świetny materiał. Trzeba kochać siebie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Very inspiring and touching video...everyBody is beautilful, and we have to accept and cherish what we have
  Regards,
  Ainur
  www.trendy-twist.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Na zdjęciu po nawet nie jest gruba, ma piękne ciało i wygląda na o wiele szczęśliwsza i piękniejszą niż wcześniej.

  OdpowiedzUsuń
 4. The video is amazing, I have seen it before, it is a great watch...

  Thank you for commenting on my blog, I hope you have a really great day :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję za wizytę na moim blogu i zapraszam częściej :) Po miesięcznej nieobecności wracam na stałe!

  Słyszałam już o Taryn jakiś czas temu, ale nie zagłębiałam się w ten temat. Sam 5 minutowy filmik jest wzruszający, szczery i prawdziwy. Mam nadzieję, że pełnometrażowy projekt powstanie szybko, bo na pewno obejrzę go z wielką chęcią.

  Pozdrawiam i całuję! :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Asia za miłe słowa - będę zaglądać :)

   Usuń
 6. Great post!!!
  Amazing video!!!!
  Would you like to follow each other via GFC?
  Happy friday!
  Ciao bellissima!!!
  http://expressyourselfbypaolalauretano.blogspot.it

  OdpowiedzUsuń