sobota, 23 listopada 2013

Kto naprawdę robi nasze ubrania + spotkanie blogerek plus size

Dziś o dwóch sprawach - pierwszej trochę smutnej, ale bardzo ważnej, a drugiej przyjemnej i dość wesołej (zwłaszcza dla dziewczyn, które prowadzą blogi plus size). Post jest króciutki - zapraszam do czytania i oglądania.

Kwestia 1 - naprawdę warto zobaczyć ten film

To prawda, że w XL-ce sprzedajemy wyłącznie ubrania produkowane w Polsce. Być może nie będę więc wiarygodna umieszczając na blogu film, taki jak dziś. Mimo to, chcę się z Wami nim podzielić.

Kwestie niewolniczej pracy przy produkcji odzieży w Chinach czy Bangladeszu poruszane były już pewnie tysiące razy, jednak temat ten nie przestanie być ważny, do póki nic NA PRAWDĘ się nie zmieni.

Film trwa niecałe 3 minuty.


Handprint from White Lodge on Vimeo.

Kwestia 2 - spotkanie blogerek plus size

W zeszłą niedzielę odezwała się do mnie Kalia z bloga http://greczynka-bloguje.blogspot.com z zaproszeniem na spotkanie blogerek plus size. Osobiście nie wezmę w nim udziału, ponieważ prowadząc sklep i nie jestem do końca obiektywna. Pomysł jest jednak super, dlatego postanowiłam wspomnieć o nim w poście - jeśli prowadzicie bloga plus size, napiszcie do Kalii. Spotkanie ma się odbyć w Sosnowcu - 18 stycznia (przynajmniej taki jest wstępny termin). Na pewno będzie ciekawie!

8 komentarzy:

 1. Spotkanie bloggerek - to musi być coś ciekawego. Ja niestety nie prowadzę bloga plus size, ale gdybym prowadziła, napisałabym do Kali :)

  Pozdrawiam!
  Wpadnij do mnie jak znajdziesz chwilkę.
  orasey.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy blog :)))

  zapraszam do mnie w wolnej chwili :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ja sie jeszcze waham, a do kiedy trzeba dać odpowiedź Kalii?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że najlepiej spytać organizatorkę :)

   Usuń